Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çöl tozu Bugün geliyor

Akşam saatlerinde ülkemizde etkili

Akşam saatlerinde ülkemizde etkili olacak toz salınımı ile ilgili olarak Türkiye Bilimler Akademisi Çevre, Biyoçeşitlilik ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, Suriye ve Afrika’dan gelen çöl tozlarının etkisinin bugünden itibaren artacağını ve Cuma günü yoğunlaşacağını belirtti.

Prof. Dr. Yaşar, bu tozların Batı Anadolu’ya Sahra Çölü’nden, Güneydoğu Anadolu’ya geldiğini ifade ederken, yağmurun beklendiğini ve bu sayede çöl tozlarının havada askıda kalmayacağını vurguladı.

Hatay Valiliği de Hataylı Vatandaşlara toz uyarısında bulundu

Hatay Valiliği sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile (09.05.2024 Perşembe) akşam saatlerinden itibaren, Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı orta kuvvette toz taşımının etkili olacağı ve 12.05.2024 Pazar sabah saatlerine kadar devam edeceğini belirtti.

Beklenen toz aşımının; meydana getireceği sağlık problemleri olmak üzere görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu. – Yusuf Cemil Karaçay-