Çukurova Kitap Fuarı’nda “Asi” İsyanı

Çukurova Kitap Fuarı’nda “Asi” İsyanı

Geçtiğimiz hafta Çukurova Kitap Fuarı kapsamında Adana’da düzenlenen Antakya konulu panele dinleyici olarak katılan Adana’lı bayan bir  izleyici, panel yöneticisi Mehmet Karasu’dan söz alarak Asi Nehrini gündeme getirdi.

Bayan katılımcı, geçtiğimiz yaz Antakya’ya turistik bir gezi dolayısıyla geldiğini ve kent merkezinden geçen Asi Nehrinin içler acısı durumda olduğunu gördüğünü, sağlı sollu kanal ayaklarında inanılmaz derecede çöp biriktiğine tanık olduğunu belirterek bu durumun kendisini çok üzdüğünü söyledi. Bayan katılımcı, Asi Nehrinin bu kirliliği hak etmediğini, özü itibariyle büyük bir zenginlik olarak görmemiz gereken Asi Nehrinin ihmal edilmemesi gerektiğini ifade ederek yetkilileri göreve davet etti.

Aynı bayan katılımcı, Antakya Öğretmen Evinin temizliği ve iyi hizmet anlayışı ile geziye katılanlar tarafından takdir ve beğeni topladığını da dile getirdi. Panel yöneticisi Mehmet Karasu, söz konusu şikayeti yetkililere ileteceğini, ancak temizlik konusunda yetkililer kadar halkın ve vatandaşların da sorumluluğu olduğunu belirtti.    -Selvi Günay-