Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Hatay İçin talimat Verdi

AK Parti Hatay Milletvekili

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremin en büyük yıkıma ve kayıplara sebep olduğu Hatay’da çalışmaların kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi talimatını verdiğini açıkladı.
Milletvekili Yeşildal, yaptığı açıklamada, Hatay genelinde birçok şantiyenin kurulduğunu ve tüm konutların 2025 yılında teslim edilmesinin planlandığını belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’a özel bir ilgi gösterdiğini vurgulayan Yeşildal, şantiyelerin her birinin sürekli olarak artan afet konutlarıyla adeta yeni bir şehir görünümü kazandığını ifade etti.
Yeşildal, “Sayın Cumhurbaşkanımız, sürekli olarak Hatay’daki çalışmalar hakkında bilgi alıyor ve yakından takip ediyor. İnsanlarımızın yeniden hayata tutunmalarını ve geleceklerine güvenle bakmalarını sağlamak için çalışmaların aksatılmadan yürütülmesini istiyor” dedi.
Depremin ardından Hatay’da yapımına hızla devam edilen afet konutlarının sayısının arttığını belirten Yeşildal, hedeflerinin gelecek yıl ortasına kadar tüm hak sahiplerini konutlarına kavuşturmak olduğunu söyledi.
Yeşildal, “Hatay’daki çalışmaları gece gündüz takip ederek, insan odaklı hizmet anlayışıyla şehri yeniden ihya edeceğiz. Yapılan işlerin karalanması kimseye fayda getirmez, sadece zaman kaybettirir. Biz, insanlarımızı evlerine ve işyerlerine kavuşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Ayrıca Yeşildal, Antakya’da Emek Aksaray Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projelerinin hızla ilerlediğini ve yeni evlerin en kısa sürede tamamlanıp vatandaşlara teslim edileceğini belirtti. – Yusuf Cemil Karaçay-