Medeniyetler Korosu Sahne Aldı

<em>Medeniyetler Korosu Sahne Aldı</em>

Cumhurbaşkanının da katıldığı Ödül Töreninde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı Ankara’daki Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde Antakya Medeniyetler Korosu sahne aldı.

2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’nü alarak gururumuz olan, ilimizin marka değeri Antakya Medeniyetler Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2022 Özel Ödül Töreni’nde sahne aldı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın tarihi salonunda düzenlenen törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2022 Özel Ödülü’nü alan kurum ve kuruluşlar katıldı. Özelde Hatay’ı, genelde ise Türkiye’yi uluslararası platformlarda en güzel biçimde temsil eden Antakya Medeniyetler Korosu olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2022 Özel Ödül Töreni’nde sahne almanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Koro Şefi Yılmaz Özfırat, açıklamasında şöyle dedi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan hanımefendi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve kıymetli konuklar karşısında seslendirdiğimiz eserlerimizle, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2022 Özel Ödül Töreni’ne renk kattığımızı düşünüyorum. Konser sonrasında uzun süre aldığımız alkış, ne denli beğenildiğimizin en büyük göstergesi oldu bizim için. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin program sonrası yanımıza gelmesi, bizlerle sohbet etmesi ve toplu fotoğraf çekilmemiz, bizler için ayrı bir mutluluk oldu. Bizleri bu özel geceye davet eden Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerimize ve destekleri ile her daim yanımızda yer alan Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a da şükranlarımızı sunuyoruz.” -Haber/Cemil Yıldız-