Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyet Kültür Merkezi

Antakya Belediyesi eliyle eski

Antakya Belediyesi eliyle eski Konak Sinemasına restorasyon

Antakya Belediyesi, Antakya’daki eski Konak Sineması yerini restore ederek bir kültür merkezine dönüştürdü ve açılışını da gerçekleştirdi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya merkezde atıl durumda olan eski Konak Sinemasını restore ederek, “Cumhuriyet Kültür Merkezi” adıyla şehre kazandırdı. Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin açılışı, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen bir resim sergisi eşliğin-de gerçekleştirildi. Cumartesi günkü açılışa 60 ressam, eserleriyle katıldı. Başkan Yılmaz, programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, gönül belediyeciliği anlayışıyla her daim hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isterim. Burası, atıl bir haldeydi. Burayı şehrimize kazandırmak için bana desteklerini esirgemeyen değerli Milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatımıza, belediye personelime teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman Antakya’mızın ve sizlerin emrindeyiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Konuşmaların ardından, Kültür Merkezi’nin ve serginin açılış kurdelesi kesildi. Misafirler, canlı müzik eşliğinde sergiyi gezme keyfi yaşadı. -Mutlu Yanık-