Cumhuriyet Resepsiyonu

Cumhuriyet Resepsiyonu

96.Yıl Pastası, 10. Yıl Marşı eşliğinde kesildi…

Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümü vesilesiyle, 29 Ekim Salı günü saat 19.30’da, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan ev sahipliğinde, Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi. Hatay Valiliği bahçesinde düzenlenen kabul töreninde, davetliler, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülüzar Doğan tarafından karşılandı.
Resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Doğan, “Bugün burada huzur içerisindeysek, birilerinin emeği, birilerinin gözyaşı, birilerinin kanıyla buradayız. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzer,e onun silah arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, şükranla, minnetle anıyorum. Bu devletin kuruluşu için çok bedel ödedik. Binli yıllardan itibaren, bu toprakları yurt tutan bu millet, bunun bedelini de fazlasıyla ödemiştir. Dolayısıyla bu topraklar bizim için vatan, yurt, Anadolu olmuştur. Devletsizlik ne kadar kötü bir durumdur, bunu en iyi bilen, Hatay’da yaşayanlar olsa gerektir. Hemen sınırlarımızın ötesindeki kargaşayı, terörü, gözyaşını, kanı görünce, devletin ne kadar büyük bir nimet olduğunu da idrak etmek hiç yanıltıcı değildir. Bugün eğer refah içerisinde, huzur içerisinde, mutlu bir şekilde bu topraklarda yaşıyor isek, bu, Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüdür, kudretidir, bu milletin yüceliğidir.”
Vali Doğan’ın konuşmasının ardından, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yılı Pastası, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde kesildi.
Kabul Töreni’ne; Hatay Milletvekilleri Sabahat Özgürsoy Çelik, İsmet Tokdemir, Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, 39.Tugay Komutanı Tuğg. Alpaslan Kılınç, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Garnizon Komutan Vekili P. Komd. Alb. Uğur Anabal, 2’nci Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Ümit Durmaz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Songül Meydan Özdoğan, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İSTE Rektörü Prof. Dr.Türkay Dereli, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Tolga Polat ve Salih Altun, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kd.Bnb. Oğuz Emre Çiçek, Kurum İl Müdürleri, dini kanaat önderleri, iş adamları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Şehit ve Gazi derneklerinin temsilcileri, askerî ve mülkî erkân, Şehit ve Gazi aileleri katıldı.  -Cemil Yıldız-