ÇYDD’den Öğretmenler Günü Mesajı:

ÇYDD’den Öğretmenler Günü Mesajı:

Genç T.C.’de Öğretmenlerin Yeri Çok Özel

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi, bir mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. ÇYDD Antakya Şube Başkanı Gülfer Öztürk, eğitimin yaz-boz tahtasına dönüştürüldüğü, gerçek bilgi ve yetenek yerine kadrolaşma hesaplarının yapıldığı bir ortamda 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kutlandığına dikkat çektiği mesajı şöyle:

“Bir toplumun başarıya ulaşabilmesi ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmesi, aydınlanma devriminin gelecek kuşaklara ışık tutacak şekilde güçlenip kök salabilmesi, ancak Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olabilir.  Bu nedenle, Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamında öğretmenlerimizin özel bir yeri ve önemi bulunmaktadır.

Ancak ne yazık ki, politik hesaplar ve yanlış eğitim politikaları, öğretmenlerimizi mağduriyete, sıkıntıya sokmakta, yanlı uygulamalar ise hak kayıplarına ve eğitim kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

Geleceğimizin şekillenmesinde, Laik Cumhuriyet’in güçlenmesinde böylesine önemli görevler üstlenmiş olan öğretmenlerimize gereken ilginin gösterilmediği, adeta üvey evlat muamelesine tabi tutuldukları kanısındayız.

Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, aydınlanma devrimini yozlaştırmamak ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden uzaklaşmamak için öğretmenlerimizin üzerine titremek, onlara konumlarına uygun bir yaşam standardı, görev güvencesi ve özlük işlerinde yansız uygulama sağlayacak bir sistemi yaşama geçirmek gerekir.

Demokratik laik sosyal hukuk devletinin savunucuları ve şeriat özlemcilerinin korkulu rüyası olan Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün manevi önderliğindeki güçlü eğitim ordusunu oluşturan vefakâr ve çilekeş öğretmenlerimize her zaman olduğu gibi, bu Öğretmenler Günü’nde de sevgi, saygı ve şükran duygularımızı bir kez daha sunuyor ve nice 24 Kasım’lara diyoruz.” -Cemil Yıldız-

(Visited 20 times, 1 visits today)