CZN Burak, Yarın Hatay’da

CZN Burak, Yarın Hatay’da

Sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı “yemek” videoları ile herkesi kendine hayran bırakan Burak Özdemir; Aksaray, Taksim ve Etiler’de şubesi bulunan Hatay Medeniyetler Sofrası lokantalarının da işletmeciliğini yapıyor.Özdemir, Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali için Hatay’a geliyor.

Yemek sektöründeki başarılı ve renkli girişimleriyle adını ülke sınırları dışında duyuran Hataylı hemşerimiz, takma adı CZNBurak olan Burak Özdemir, Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne atılmak üzere yarın ilimize geliyor. İstanbul’daki Hatay Medeniyetler Sofrası isimli restoran zincirinin sahibi de olan Burak Özdemir, Türk yemek tarifleri hazırlama ve sunma tekniği ile ilgili olarak, internette ünlü olmayı başaran bir isim.
-Burak Özdemir Kimdir?-
1994 doğumlu Burak Özdemir, baba tarafından aslen Hatay, Yayladağı nüfusuna kayıtlı. 13 yaşında çalışmaya başlayan ve yemek sektörüne girmeden önce Osmanbey’de bir tekstil firmasında çalışan Burak Özdemir, yeri gelmiş, hamallık da yapmıştır. Çalıştığı dönem, para biriktirmiş ve bu parayı yatırım amaçlı kullanmak istemiştir. Ardından Vatan Caddesi’nde küçük bir dükkan görmüş, aslen memleketi olması ve yemek kültürünün de geniş olması sebebiyle, yemek sektörüne girmeye karar vermiştir. Ailesinin desteğini arkasına alarak ticaret hayatına atılmıştır.
Burak Özdemir’in, yarınki Festival için Altınözü ilçesine geleceği duyuruldu. -Cemil Yıldız-