DASİFED’den ödüllü “fikir maratonu”

DASİFED’den ödüllü “fikir maratonu”

DASİFED (Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu), Doğu Akdeniz Bölgesi’nin gelişimi için, VİDEA Mobil Uygulaması üzerinden “DASİFED Ödüllü Fikir Maratonu”nu başlattı. Başta gençler olmak üzere, bölge halkının fikirlerini alarak, bölgesel kalkınma odaklı projelerin geniş kitleleri kapsaması adına başlatılan Fikir Maratonu’nda, en yaratıcı ve yenilikçi fikirler Seçici Kurul tarafından ödüllendirilecek.
TÜRKONFED’in (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu); üyesi olarak kapsadığı TR63 – Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş Bölgesi’nde yer alan toplam 1500 gönüllü iş insanının yer aldığı 9 üye derneği ile birlikte ortak akıl oluşturmak amacıyla Fikir Maratonu’nu başlattıklarını belirten DASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Ekinci, ekinlikle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Uygulanabilir, yaratıcı ve çözüm odaklı fikirler arasından Seçici Kurulumuzun seçeceği 3 fikir, toplam 1.750 TL para ödülü, 15 fikir ise yöresel ürün sepeti ile ödüllendirilecek. Ayrıca bölgemizin gelişimi adına, uygulanabilir fikirleri projelendirmeyi ve hayata geçirmeyi planlıyoruz.
Dasifed Ödüllü Fikir Maratonumuza katılmak isteyenler, dasifed.videa.com.tr adresinden bilgilere ulaşabilirler. Fikirlerin toplanacağı VİDEA Mobil Uygulamasını, Apple Store ve Google Play’dan indirebilirler.”
DASİFED sosyal medya hesabında, bu konuda şu kısa mesajlara yer veriliyor:
“Fikirlerin ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nin gelişimine destek ver, ödüller kazan. Yaratıcı fikirlere toplam 1.750 TL + Sürpriz Ödüller… 1. 1000 TL, 2. 500 TL, 3. 250 TL. Bölge kalkınması için fikirler yarışıyor! DASİFED Ödüllü Fikir Maratonu başlıyor… Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerinizi bekliyor. Ödüller 1., 2. ve 3. Fikre..”
DASİFED açıklamasının son bölümünde, şöyle denildi:
“DOĞAKA teknik desteği ile gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında, üyelerimiz ve Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi ile başlattığımız Fikir Maratonu’na bütün kurum, kuruluşların, gençlerin ve halkımızın desteğini bekliyoruz.” -Selvi Günay-