Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne 1/1000’lik imar planı kabul edildi

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi,

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Defne Belediyesi’nden gelen 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama ve imar planını geldiği şekliyle kabul etti. Büyükşehir meclisinin Cuma günkü toplantısında 4 gündem maddesi ele alındı.

Meclisin başkan vekili Adnan Özkaya başkanlığında EXPO salonunda yapılan toplantısında: ilk olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi 2023 Mali Yılı Ek Bütçesi ve buna bağlı olarak performans programının güncellenmesinin komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının 2023 Mali Yılı Bütçesinde kullanılması öngörülmeyen ödeneklerin, cenaze ve defin hizmetleri kapsamında, taziye evlerinde kullanılmak üzere mal alımı işi için aktarma yapılmasına ihtiyaç duyulması ile ilgili komisyon raporu da oy birliği ile kabul edildi.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığının, 2023 Mali Yılı Bütçesinde kullanılmayan ödeneğin, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığının makine ve teçhizat alım işi için aktarma yapılmasına dair komisyon raporu maddesi de ele alındı ve oy birliği ile kabul edildi.

Son olarak da, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Hatay ili Defne ilçe merkezi ve yakın çevresini kapsayan 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planına askı süresi içerisinde planın geneline yönelik yapılmış olan itirazlar için Defne Belediye Meclisi tarafından alınan kararın onaylanması konusu meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Hatay BŞB Meclisinin bundan sonraki toplantısı 14 Eylül’de yapılacak. – Yusuf Cemil Karaçay-