Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman,

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman,

Defne halkına ev ev, kapı kapı dolaşılarak mektup gönderdi

Sözümüz Söz, Sıkıntıları Aşacağız, Az Kaldı, Biraz Daha Sabır…

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, ilçede yaşayan binlerce kişiye, ev ev ve kapı kapı dolaşılmak suretiyle mektup gönderiyor.

YAMAN, mektubunda, ilçedeki çukurlu yollar sorununa ağırlıklı şekilde değindi, yaşadıkları sıkıntıları anlattı, gelecekle ilgili projelerini paylaştı. Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’ın mektuplarını Defneli halkla buluşturan gençler, ev ev ve kapı kapı gezerek mektupları halka ulaştırdı.

Başkan Yaman’ın yazdığı ve binlercesi ilçe halkına elden teslim edilen mektup aynen şöyle:

“Sevgili Defne’liler… Yönetime geldiğimizde verdiğimiz sözlerden biri, yüksek kentsel standartlara sahip bir Defne yaratmaktı.

Bugün, günlük yaşamımızda çektiğimiz sıkıntıların en önemli nedeni, bu hedefi yakalama konusunda gösterdiğimiz yoğun çaba ve gerçekleştirilen yatırımlardır. En gelişmiş mahallelerimizde bile çok ciddi alt yapı sorunları yaşamaktaydık. Zehir saçan içme suyu şebekesi, binalara teğet geçen enerji hatları, her yağışta çamur dolan alt yapı şebekesi ve yetersiz ya da olmayan altyapı nedeniyle oluşan sorunlar sonucunda kazılan yollar kaderimiz olmuştu.

Elektrik dağıtımından doğalgaza ve kanalizasyondan içme suyuna kadar, yetki alanımızda olmayan çok önemli alt yapı yatırımlarının bilinçli bir planlama ile eşgüdümünü sağlama ve yatırımcı kuruluşların önceliklerini Defne’ye yönlendirme konusunda geçen iki yıl içerisinde yoğun çaba harcadık.

Sevgili Defneliler… Yıllardır ihmal edilen hep basit üst yapı çalışmaları ile avutulan bölgemiz, son iki yıldır adeta şantiye alanına dönüşmüştür. Bölgelerimizde büyük alt yapı yatırımları yapan, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş ve çalışma arkadaşlarına, Tedaş, Aksagaz, Türk Telekom ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine Defne Halkı adına teşekkür ediyoruz.

Sevgili Defneliler… Sümerler- Harbiye yolumuz, Çekmece Caddesi ve Samandağ yolu olmak üzere, 3 ana arterimizde devam eden çalışmalar nedeniyle trafik felç olmuştur. Hatay Büyükşehir Belediyemiz tarafından programlanan çalışmalar, mevsim koşullarının el verdiği en küçük boşluklarda bile devam etmektedir. Ayrıca Defne Belediyesi olarak, yetki alanımızda olsun ya da olmasın, sürekli sahada olup eksiklikleri tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yapımı devam eden Çekmece Caddemizde çalışmaların sonuna gelinmiş, yağışların durmasıyla birlikte, son aşama olan asfaltlama çalışmalarına başlamak için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.

Sümerler – Harbiye yolu ile ilgili olarak birçok kurumla müşterek sürdürülen çalışmaların; Tedaş, Aksagaz ve Türk Telekom ile olan kısmı tamamlanmış olup, Hatsu’nun içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları hala devam etmektedir. Sümerler- Harbiye Yolu yaklaşık 2 ay içinde nihai olarak bitirilecektir.

Samandağ yolunda Hatsu tarafından devam eden çalışmaların büyük bir kısmı tamamlanmış olup, Uğur Mumcu Bulvarı’ndan bağımsız olarak, bu yolda asfaltlama çalışmaları Şubat ayı sonuna doğru hava koşulları elverdikçe yapılacaktır.

Defne Kent Meydanı’nda çalışmalar son sürat devam ederken ortaya çıkarılan tarihi eser ne yazık ki çalışmaların durmasına neden olmuş, hem bölge halkı hem de çevre esnafının mağduriyetine sebep olmuştur. Geçtiğimiz günlerde Anıtlar Kurulu toplantısını kentimizde yapmış, bulunan tarihi eserler yerinde incelenmiştir. Anıtlar Kurulu heyetine, duran çalışmalar nedeni ile esnafımızın mağduriyetinin sona ermesi ve trafik karmaşasının çözümlenmesi için sürecin çabuk işletilmesinin halkımızın yararına olacağı durumu tarafımızca detaylı olarak anlatıldı. Anıtlar Kurulu yetkilileri, durumun hassasiyeti konusunda ikna olduklarını ve mümkün olan en kısa süre içinde çözüm üretecekleri yönünde söz verdiler. Kısa süre içerisinde, Uğur Mumcu Alanı’nda Defne Kent Meydanı çalışmalarımızın başlaması için tüm platformlarda yoğun bir çaba gösteriyoruz.

Değerli Defne’liler… Yeni kurulan bir belediye olduğumuz halde, kısa sürede, yılların biriktirdiği tüm sorunlara çözüm üretmek için çalışıyor, siz değerli halkımızın güvenine layık olmanın onurunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. Şu yağışlı havalarda alt yapı çalışmaları nedeni ile halkımızın yaşadığı sıkıntıların, yüksek standartlarda bir kent kurmak için zorunlu olduğunu bir kez daha hatırlatarak, tarafımıza göstermiş olduğunuz sabır için teşekkür ediyoruz.

2017 yılı içinde yapmış olduğumuz programlamayla, Defne’nin merkez bölgelerinde alt yapı problemlerinin sona ereceğini, çevre düzenlemeleri ve kent estetiği ile halkımızın hak ettiği standartlarda bir yaşam kalitesi sunacağımızı garanti ediyoruz.

Bu vesile ile tüm halkımızın yeni yılını bir kez daha kutlar, aileniz ve sevdiklerinizle güvenle ve huzurla yaşayacağınız sağlıklı günler dileriz.”

-Cemil Yıldız-