Defne Belediyesi, bina ve arsa bağışladı

Defne Belediyesi, bina ve arsa bağışladı

Tavla’ya ram açılıyor

Defne Belediyesi, bina ve arsasını sağladığı yeri Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devretti. Milli Eğitim, şartlı yapılan bağış çerçevesinde, burayı, “Rehberlik Araştırma Merkezi” olarak değerlendirecek.
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ile Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, geçtiğimiz hafta Tavla’ya gitti, binayı inceledi ve varılan ortak kararla da binanın Rehberlik Araştırma Merkezi olması konusunda anlaşma sağlandı.
Belediye Başkanı İbrahim Güzel, bu konuda şu paylaşımı yaptı:
“Hatay İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karahan ve Defne İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Gülistan ile birlikte, Tavla Mahallemizde bulunan eski Tavla Belde Belediye binasının RAM (Rehberlik ve Araştırma Merkezi) yapılabilmesi adına incelemelerde bulunduk.
Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı rehberlik, psikolojik, danışmanlık ve özel eğitim konularında ailelere ücretsiz hizmet veren bir merkez olan RAM’ın (Rehberlik ve Araştırma Merkezi) yapım çalışmalarına başlamak için ilgili Bakanlıktan onay bekliyoruz. Bakanlığın onay vermesi halinde, merkezi, halkımızın hizmetine sunacağız.” -Cemil Yıldız-