Defne Belediyesi Hizmeti Vefa Ekipleri İş Başında

Defne Belediyesi Hizmeti Vefa Ekipleri İş Başında

Defne Belediyesi, küresel salgınla mücadele kapsamında çalışmalarını sürdürürken, Vefa Sosyal Destek ekipleri ile de vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Defne Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde tedbir amaçlı sürekli olarak gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmaları yanı sıra, bu süreçte mağdur olan vatandaşlara yardım elini de uzatarak destek vermeye devam ediyor. Defne Belediyesi, 112 Vefa Destek Grubu Sistem üzerinden aktarılan başvurular doğrultusunda, vatandaşların gıda, araç, banka işlemleri, hastane ihtiyaçları, maske, dezenfeksiyon ve benzeri ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
Defne Kaymakamlığı ile koordineli çalıştıkları açıklamasını yapan Defne Belediyesi ekipleri; Vefa Sosyal Destek Grubu, 112, 155, 156, 444 53 24 nolu Halk Masası ve 538 095 81 18 nolu Whatsapp numaraları üzerinden gelen talepler doğrultusunda, öncelikli olarak düşkün, yaşlı, yalnız yaşayan, gerçekten yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara gıda ve alışveriş desteğinde bulunmaya devam ettikleri bilgisini verdi.
Mehmet ÖZGÜN