Defne Belediyesi’nden kadın istihdamına destek …

Defne Belediyesi’nden  kadın istihdamına destek …

Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman’ın talimatıyla, Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyelerinin yüzünü güldürecek, kadın istihdamına katkı sağlayacak, bir protokol düzenlendi.
Uzun zamandır Defne Belediyesi’nce her çalışmaları yakından takip edilen ve desteklenen Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde anlamlı bir destek sağlandı.
Başkan Opr. Dr. İbrahim Yaman’ın hazırlattığı protokol ile Defne’de istihdam yaratmaya yönelik çalışmalarıyla bilinen Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine imalathane ve yer tahsisinde bulunuldu.
Kooperatife üye kadınlar tarafından büyük memnuniyetle karşılanan protokole; Kooperatif Başkanı Nesrin Deli imza attı.
Deli, gelişme ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimiz, Defne Belediyesi kurulduğu günden bu yana desteklerini bizlerden hiçbir şekilde esirgemediler. Onların destekleri ile daha çok üretim ve istihdam yapan bir hale geldik. Bugün imza attığımız bu protokol yaptığımız işin taçlandırılması anlamında çok önemli, bizler için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde olması inanılmaz derecede gurur verici ve sürpriz dolu oldu.”
Başkan Yaman’da açıklamasında, “Kadınlarımız bizler için çok değerlidir. Bir meşaleyi Defne’den yakıp kadınlarımızın her anlamda daha etkin olmaları açısından onları Defne Kadın Kooperatifi içerisinde topladık. Bugün sizlerin de huzurunda, Defne Kadın Kooperatifimizin Belediyemizin bünyesine dahil ederek sözleşmemize imzamızı atıyoruz. Defnemiz için büyük önem arz eden Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinde tüm kadınlarımızın bu oluşum altında birleşmesini umut ederek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Defne Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkan ve üyeleri imzalanan protokolden dolayı Başkan Yaman’a teşekkürlerini iletti. -Mutlu YANIK-