Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne Belediyesi’nden “Ras El Seni” etkinliği

Yaman: Geleneklerimiz birleştirici gücümüzdür

Yaman: Geleneklerimiz birleştirici gücümüzdür

Defne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ”Ras-El Seni” etkinliği, coşkulu atmosferde kutlandı.
Defne Gözde Düğün Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe, Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman, CHP Hatay Eski Milletvekilleri, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, Defneli Muhtarlar, CHP Hatay İl ve İlçe teşkilatları, Ünlü Tiyatrocu Hamdi Alkan ve binlerce Defneli katılım gösterdi. Başkan Yaman, etkinlikte vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.
Defne Belediyesi’nin ev sahipliğinde; Gülizar Işık ve Meriç Gültekin’in sunumları ile başlayıp; Yerel Sanatçı Semir Yalçın, Kadir Yeşilırmak, Kaldırım Topluluğu ve Nihat Mugil’in konserleri ile devam eden etkinlikte, geleneksel ikramlarda bulunuldu.
Hıncahınç dolan salonda konuşma yapan Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman; “Geleneklerimiz birleştirici gücümüzdür. Defneli vatandaşları bir arada görmekten dolayı çok mutlu ve çok heyecanlıyım. Bizim öncelikli amacımız kültürümüz yaşatmaktır. Çocuklarımıza bizim kültürümüzü ne yapıp edip benimsetecek, gün geçtikçe bu bayramı onların da benimsediği kutladığı bir bayram haline getireceğiz. Çünkü bu bayramlarda insanlar bir araya geliyor. Sizlerin desteğiyle, sizlerin o kültürümüze gösterdiğiniz hassasiyetle inşallah hep beraber yaşatacağız. Katılımızdan dolayı hepinize çok teşekkür eder, bayramınızı kutlarım.” dedi. -Mutlu YANIK-