Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne Belediyesi’nden temizlikte yeni dönem

Defne Belediye Meclisi, ilçedeki temizlik hizmetlerini artık ihale yoluyla değil, kendi araç ve personeli ile gerçekleştirme kararı aldı.

Defne Belediye Meclisi, ilçedeki

Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, ilçenin en büyük gider kalemini oluşturan temizlik hizmetlerinin ihale yoluyla yapılmasına son vererek, bu hizmeti kendi imkanlarıyla yapacaklarını belirtti.

Başkan Özgün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çöplerimizi kendi iş makineleri ve personelimizle temizleme kararı aldık. En kısa sürede gerekli araçları Devlet Malzeme Ofisi’nden (DMO) alacağız. Bu doğrultuda borçlandık ve tüm araçları 7-8 aylık ihale bedeli eşdeğerinde satın alarak, kendi çöpümüzü kendimiz temizleyeceğiz,” dedi.

Özgün, mecliste TKP’li üyelerin çöp temizleme ihalesini iptal kararını protesto ederek oturumu terk etmelerini eleştirdi ve bu tutumu anlamadığını ifade etti.

Temmuz ayı olağan meclis toplantısında alınan “Çöp İhalesini Kaldırma” kararı ile ilgili tüm Defne halkına bilgilendirme yapıldı. Belediye, bu yeni uygulama ile hem tasarruf etmeyi hem de temizlik hizmetlerinin kalitesini artırmayı hedefliyor. – Mehmet Durmaz-