Defne CHP İlçe Başkanı Parlakyıldız:

Defne CHP İlçe Başkanı Parlakyıldız:

Vakıflar yeri yeşil alan olarak kente kazandırılmalı…

Defne’de CHP İlçe Başkanı olan Akın Parlakyıldız, Antakya’da Saray ile İnönü Caddeleri arasındaki Vakıf İşhanı yerinin yeşil alan olarak kente kazandırılmasında kilit rolü, mülk sahibi konumundaki Vakıflar’ın oynayacağını savundu.
Akın Parlakyıldız’ın paylaşımı şöyle:
“Yıkılan Vakıf İşhanı’nın yerinin boş bırakılması ve kent meydanı olarak Hatay halkına hediye edilmesi, toplumun tamamına yakınının ortak talebi olarak ortada duruyor. Bu talebin yerine getirilmesine tek engel ise Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bürokratları olarak görünüyor.
Kamu vicdanını derinden ilgilendiren böyle bir konuda, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün, konuyu Devlet ve Hükümet yetkilileriyle görüşerek, kent meydanı talebini olumlu olarak yanıtlamasını bekliyoruz. Millet Bahçeleri projelerini miting meydanlarında büyük bir heyecanla anlatan AKP Hükümeti’nin, bu talebe duyarsız kalacağını düşünmüyoruz.
Milletvekillerinden Belediye Başkanlarına, Valimizden Kaymakamlara, STK’lardan tüm Partilerin temsilcilerine ve halkın tüm katmanlarına kadar herkesin ortak olduğu bu talep ivedili olarak yerine getirilmezse, Antakya’mızın siluetini kısmen düzeltecek tarihi bir fırsat da kaçırılmış olacak.
Topluma ve halka faydaları ile gurur kaynağımız olan Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, toplumun tüm katmanlarını üzecek bir tavır sergileyerek saygınlığına zarar vermeyeceğini ve Devlet organlarıyla kuracağı dialog ve müzakere ile konuya çözüm üretebileceğini düşünüyoruz. Vakit geç olmadan, herkesi, gücü ve yetkisi çerçevesinde çözüme destek olmaya davet ediyoruz.” -Cemil Yıldız-