Defne değişim teşekkürü

Defne değişim teşekkürü

Defne Belediye Meclisine

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ısrarlı girişimlerine rağmen, Defne ilçesi Aşağıokçular Mahallesi’nde yapılması planlanan terfi istasyonları ile ilgili madde, Defne Belediyesi Meclisi üyeleri tarafından reddedildi.

Defne Belediye Meclisi, ilçeye bağlı, karşı yakadaki Aşağıokçular Mahallesi’nde arıtma tesisi için 3 terfi istasyonu kurulmasıyla ilgili başvuruyu ve bu yöndeki teklifi reddetti. Defne Değişim Hareketi, İlçe Belediye Meclisi’nin bu kararını memnunlukla karşıladı ve tüm üyelere teşekkür etti.
Defne Oluşum Hareketi açıklaması şöyle:
“Defne ilçesi Aşağıokçular Mahallesinde yapılması planlanan Terfi İstasyonları ile ilgili madde, tüm meclis üyeleri tarafından reddedilmiştir. Bu konuda, başta ‘red oyu veren’ Başkan ve Meclis üyeleri olmak üzere, konuyu yakinen takip eden Akdeniz Mahalle Muhtarı Sayın Murat Sertel, Aşağıokçular Mahallesi Muhtarı Sayın Hüsamettin Uzun ve bu konuda duyarlılık gösterip uğraşlar veren tüm halkımıza, Defne Değişim Hareketi olarak teşekkür ediyoruz.
Ayrıca, kulislerde konuşulan, Büyükşehir Belediyesi ve HATSU yetkililerinin, Defne Belediyesi’ne, ‘Siz izin vermezseniz, biz gereken izinleri DSİ’den alırız’ söylemlerinin de takipçisi olacağımızı buradan sizlerle paylaşmak isteriz. Her şey güzel bir Defne için…” -Duygu Ertaş-