Defne Deva’ya açılış

Defne Deva’ya açılış

Babacan, “Eşit Vatandaşlık” Vadetti

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Defne İlçe Teşkilatı Binası açılışı, Genel Başkan Ali Babacan’ın da katılımıyla gerçekleşti.
Defne ilçesi Uğur Mumcu Bulvarı’nda toplanan kalabalığa hitabeden Genel Başkan Ali Babacan, “eşit vatandaşlık” vurgusu yaptı. Kurdele kesimini; Genel Başkan Ali Babacan, DEVA kurucusu / eski Bakan Sadullah Ergin, il Başkanı Sabit Coşkun ile İlçe Başkanı İnan Beyazgül gerçekleştirdi. Alanda toplanan coşkulu kalabalığa seslenen DEVA lideri Ali Babacan’ın, bölge halkının “Evvel Temmuz” Bayramı’nı da kutladığı konuşmasından ana başlıklar şöyle:
-Devlet kademelerini tüm vatandaşlarımıza açacağız.
-Yalnızlığın değerinin beş para etmediğini anladılar.
-Suriye’de kalıcı çözümün yolu, yapıcı ve gerçekçi diyaloglardır.
-Eşit vatandaşlık anlayışından sapmayacağız.
-Kazanılmış tüm hakların garantisi olacağız.
-Alevilerin sorunlarının çözümü için gereken adımları atmaya hazırız.
-Matemde birleştik, yarınlarımızı beraber kuracağız.
-Davetimiz, kuzunun kurda yem olmadığı bir Türkiye içindir.
DEVA Lideri Ali Babacan, özetle şu mesajları verdi:
“İnsanımızı, yarınların Türkiye’sine davet ediyorum. Kimliği, inancı, ideolojisi ne olursa olsun herkesi özgürlük, adalet, ehliyet, fırsat eşitliği ve şeffaflık ilkeleri etrafında, yeni bir birlikteliğe davet ediyorum. Bu davet; konuşmaktan korkmayan, fikirlerden korkmayan, farklı kimliklerden korkmayan, birbirinden korkmayan cesur bir Türkiye içindir. Bu davet; kuzunun kurda yem olmadığı bir Türkiye içindir. Sürekli olarak korku pompalayan mevcut hükûmete, en kısa zamanda, sandıkta dersini vereceğiz.” –Cemil Yıldız-