Defne futbol turnuvası

Defne futbol turnuvası

Defne Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü düzenlediği Futbol Turnuvası’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış, önceki gün Sümerler’de, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait sahada yapıldı. Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, açılışa ev sahibi sıfatıyla katılırken, konuklar arasında CHP’nin eski Milletvekilleri Nihat Matkap ile Hasan Akgöl yanı sıra, kentin spora meraklı siyasetçileri ile diğer davetliler yer aldı. Törende, Defne ilçesine yıllar önce hizmet etmiş eski sporcular da plaketle hatırlandı. “Dostluk Kazanacak” sloganı ile düzenlenen ve amacı; rekabet değil, sporun birleştirici gücüyle insanlar arasındaki sevgiyi

 ve dostluğu pekiştirmek olarak açıklanan Futbol Turnuvası’nın açılış töreni, eski dostların bir anlamda buluşmasına da sahne oldu.
Açılışta konuşan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman şunları söyledi:
“Bugün burada sizleri ağırlamak bizim için büyük bir onur. Ekibimiz, farklı bir konseptte; futbolun eski duayenlerini kutlamak, onlarla yeniden bir araya gelmek ve hatırlamak adına oldukça duygulu bir program hazırlamış. Umuyoruz ki, dostluk turnuvamız, bundan sonrasının futbol duayenlerini ortaya çıkaracaktır. Defneliliği, Defneli olma kültürünü pekiştirme adına bu tür etkinlikleri sık sık yapıyoruz. Bu, 3. Turnuvamız. Bundan önceki iki turnuvada ortaya inanılmaz mutlu tablolar çıktı. Birbirlerini yıllardır görmeyen eski dostlar, sahada karşı karşıya geldi ve futbol oynadı. En çok övündüğümüz konu ise yapılan her karşılaşmada dostluğun kazanmasıdır. Bu sene de aynı dostluk havasını yaşamayı ümit ediyoruz.”
Törende daha sonra Defne ilçesi sporuna ve futboluna geçmişte hizmet etmiş eski sporcular ile yöneticilere plaket verildi. Plaket töreninin ardından yayınlanan eski futbolcuların slaytı ise ilgiyle izlendi.
Açılışta ayrıca, Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencisi bir grup, İzmir Marşı’nı söyledi. Açılışın ardından konuklara kokteyl ikramında bulunuldu. O arada, Sümer ve Tavla kadın futbol takımları bir gösteri maçı yaptı. -Cemil Yıldız-
 

(Visited 1 times, 1 visits today)