Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne Platformu, arıtma sorununu sıcak tutuyor:

Taşınmalı! Defne Arıtma Platformu

Taşınmalı!

Defne Arıtma Platformu üyeleri bünyesindeki; Defne Belediyesi Belediye Meclis üyesi Ümit Cahit Doğruel, İnşaat Mühendisi Adnan Öztürk, Gazeteci Tamer Kerimoğlu ve Metin Davutoğlu’dan oluşan bir heyet, dün Hatay Tabipler Odası’na ziyarette bulundu. Ziyaretin konusu, ilçenin Turunçlu Mahallesindeki arıtma tesisi oldu.
Heyet üyeleri, Tabip Odası yöneticileriyle, ilçede sorun olmaya devam eden arıtma tesisi konusunu masaya yatırdı.
Tabip Odası Yönetimi, görüşme sonrası şu açıklamayı yaptı:
“Defne Arıtma Platformu üyeleri, dün odamızı ziyaret etti. Defne ilçemizin kalbinde kalan arıtma tesisi ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Çevreye saldığı kötü koku başta olmak üzere, bu tesisin ilçeye olan zararları ve yapılabilecekler konuşuldu. Yetkililerin bu konuda duyarlılıklarını beklediğimizi bir kez daha vurguladık.”
Heyet üyeleri, son olarak iki ay önce Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ziyarette bulunmuş ve konuyu gündeme taşımıştı. Heyet üyeleri, Başkan Savaş’a, arıtma tesisinden kaynaklı kokuların; 9 mahalleyi kapsayan, 1.5 km. yarıçapında bir bölgede 60.000 kişiyi etkilediğini, Defne halkının ise arıtma tesisinden yayılan bu kötü kokulara artık tahammüllerinin kalmadığını ve konunun biran önce çözüme kavuşması gerektiğini vurgulamışlardı.
Başkan Savaş da bu görüşmede, Defne ilçesindeki arıtma tesisinden kaynaklanan sorunların farkında olduğunu, çözülmesi için girişimlere başladıklarını, koşulların uygun olması halinde, Turunçlu’daki arıtma tesisinin Büyükçat Mahallesi’ne taşınacağını ifade etmişti. -Cemil Yıldız-