Defne şiir ödülü sahibini buldu

Defne şiir ödülü sahibini buldu

Petek Sinem Dulun…

Aalen-Antakya Kültür Derneği tarafından düzenlenen Genç Altın Defne Şiir Ödülü’nün bu yılki (2019) sahibi, “Ara Kat Sesleri” adlı dosyasıyla Petek Sinem Dulun oldu.

4. Altın Defne Şiir Ödülü; Hüseyin Ferhad, İsmail Mert Başat, Gülce Başer, Gonca Özmen ve Faris Kuseyri’den oluşan Seçici Kurul’un oybirliğiyle, “Ara Kat Sesleri” dosyasıyla Petek Sinem Dulun’a verildi. Seçici Kurul Başkanı Hüseyin Ferhad, yaptığı açıklamada, Petek Sinem Dulun’un “Ara Kat Sesleri” adlı dosyasının, “Gündelik hayatı, öfke ve tutkuyla şiire dönüştürürken, yarattığı sahicilik aurası ve imge zenginliği nedeniyle” seçildiğini bildirdi. Ödüle layık görülen “Ara Kat Sesleri” adlı eser, ödül yönetmeliği çerçevesinde kitaplaştırılacak.
-PETEK SİNEM DULUN KİMDİR?-
Şair Murat Üstübal ile evli, bir çocuk annesi. Konya’da yaşıyor. Petek Sinem Dulun; çocuk ve gençlik, çocuk öykü ve roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Şakacı Kuşlar Sokağı kitabının yazarıdır. Petek Sinem Dulun’un kitapları, Elma Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Petek Sinem Dulun tarafından yazılan son kitap, “Şakacı Kuşlar Sokağı”, Elma Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur. -Cemil Yıldız-