Defne’de, CHP İlçe Başkanından,

Defne’de, CHP İlçe Başkanından,

KETEM Açılış Daveti Tepkisi:

Davet Sahiplerinin Defne Halkına Özür Borcu Var

Defne’de, CHP İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, geçtiğimiz hafta sonu ilçede gerçekleşen KETEM Merkezi açılışına siyaset arenasından salt AKP’li Milletvekilleri, AKP’li İlçe Başkanı ile İl Kadın Kolları Başkanının davet edilmesine sert tepki gösterdi.
Defne CHP İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, tepkilerini şöyle paylaştı:
“12 Mart tarihinde, Defne Belediyemizin ücretsiz yer tahsisi üzerine, son derece değerli olan eski Turunçlu hizmet binamız (KETEM), Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’ne dönüşerek hizmete girmiştir.
Açılışta, Defne ilçemizde %5 dahi oy alamayan AKP’nin Milletvekili, İlçe Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Kadın Kolları Başkanı hazır bulunarak, kurdele kesiminde yer almıştır.
Defne ilçemizde, zaman zaman halkın %90 civarında oy verdiği Partimizin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş, İl Başkanımız Sayın Hasan Ramiz Parlar, Milletvekillerimiz Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, İsmet Tokdemir ile Suzan Şahin, CHP İlçe örgütümüz, hatta mahalle muhtarımız Sayın Muhsin Demirel’i yok sayan zihniyet ile ilgili eleştirimi, dün ücretsiz yer tahsisini sağlayan İlçe Belediye Başkanımıza ve Devlet erkanına olan saygımdan ötürü, kinayeli bir şekilde dile getirmeye çalışmıştım.
Ancak yanlış anlaşılmalara ve yorumlara sebep olan paylaşımıma açıklık getirmek durumunda bırakıldım.
Şunu açıkça ifade etmeliyim ki… Halkıma ve Partime yapılacak haksızlığa ve saygısızlığa karşı, bırakın konuşmayı, en gür sesimizle doğruları haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz. Saygılı sessizliğimiz asla cesaretsizlik değildir.
Yapılan bu ihmalin hiçbir haklı açıklaması olamaz. Halkın iradesini yok sayan bu sorumsuzluğun sahibi, Defne halkı ve temsilcilerine karşı bir özür borçludur.” 16-Cemil Yıldız-