Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne’de Cumhuriyet Coşkusu

Defne Belediyesi ve Atatürkçü

Defne Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği; Cumhuriyetin 95.yılı dolayısıyla yoğun katılımla Cumhuriyet Balosu düzenledi.
Akdeniz Mahallesi Defne Evi’nde gerçekleşen etkinliğine; CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP İl ve İlçe Yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran ve Dernek Üyeleri, Hatay Meslek Edindirme Derneği, Eğitim İş Sendikası, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaptığı konuşmada, Defne Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ne, böylesi güzel ve coşkulu bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için teşekkürlerini iletti ve “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili olarak Cumhuriyeti korumak ve bu emaneti, bu bayrağı daha da ileriye taşımak için elimden gelen her türlü çabayı sarf eden bir nefer olmaya devam edeceğim. Gün birlik olma günüdür. Bizim ortak paydamız Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyetidir” dedi.
Yaman: Cumhuriyeti ve değerlerini korumaya devam edeceğiz …
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, böylesi özel ve anlamlı bir günde Defne halkı ile bir arada olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi ve “İnanıyorum ki; inatla ve kararlılıkla bu bayramları böylesine coşkulu ve inançlı bir şekilde kutlamaya devam ettiğimiz sürece; bütün tuzaklar, itibarsızlaştırmalar ve boşa çıkacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli eserleri saydığı Cumhuriyet’in ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olabilmek göğsümüze takacağımız en güzel madalya olacaktır. Cumhuriyet’i, değerlerini ve Atatürk’ün bize emanet ettiği bu ülkeyi en güzel şekilde korumaya devam edeceğiz” dedi.
Kuran: Manevi varlığını sürdüren tek lider Atatürk’tür …
ADD Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran’da; Belediye Başkanı olduğundan bu yana kendilerine Atatürkçü kimliği ile her zaman destek verdiğini belirttiği Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür etti ve şunlara değindi: “Cumhuriyet’in 95.yıl dönümünde Cumhuriyet’i, cumhuriyet sevdalıları ile kutluyor olmaktan ötürü gurur duyuyoruz. Türk ulusu için değil tüm insanlık için bir onur simgesi olarak tanımlanan, ulusumuz için gerçek bir aydınlanma öncüsü; bağımsızlık, barış, özgürlük, mutluluk ve hukuka saygı gibi evrensel değerleri kişiliğinde bütünlemiş yüce Atatürk; 21. yüzyılda da manevi varlığını sürdüren tek liderdir. En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti; her yönüyle ileriye dönük, temelinde ulusal egemenlik ve tam bağımsızlık kavramları olan, büyük bir toplumsal değişim, dönüşüm ve gelişim projesidir. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsın Cumhuriyet, daima var olacaksın.”
Kutlama etkinliğinde Andımız hep bir ağızdan seslendirildi, ayrıca müzik dinletisi sunuldu. -Mutlu YANIK-