Defne’de festival zamanı

Defne’de festival zamanı

Hatay Dernekler Platformu Federasyonu Başkanı, Defne Dayanışma Derneği gönüllü üyesi Ali Kılıç: “Bu Festival, bizim değil sizindir, hepimizindir. Herkesi, bu dayanışma çağrımıza, Festivalimize bekliyoruz.”

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yapan Defne Dayanışma Derneği, 27-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Defne ve Kültür Sanat Festivali için herkese çağrı yaptı. Defne Dayanışma Derneği Komite üyeleri; Özgür Şahutoğlu, Soner Dersuniyeli, Ahmet Bilgin ve Nilgün Karasu’nun da katılım gösterdiği basın açıklamasını, Hatay Dernekler Platformu Federasyonu Başkanı, aynı zamanda Defne Dayanışma Derneği gönüllü üyesi de olan Ali Kılıç yaptı.
Özgür Şahutoğlu, Soner Dersuniyeli, Ahmet Bilgin, Nilgün karasu, Alper Öztürk, Mehmet Güzelyurt, Ali Kızıltuğ, Sezeer Helvacı, Duygu Kerimoğlu ve Ali Habip’ten oluşan Defne Komite üyeleri adına konuşan Kılıç, şunları söyledi:
“Kadim şehrin insanları olarak, paylaşmanın ve dayanışmanın her bir canlı ve doğa için gerekli olduğu gerçeğiyle, zamanımızdan ve ailemizden ödün vererek bu kolektif çalışmayı gerçekleştirdik. Dayanışma kültürünün, paylaşımın, sevginin ulaştığı yerlerde mutluluk ve huzur olur. Ülkemizin, yaşamın gerçekleri olan doğal afetler nedeniyle yaşadığı ağır şartlar nedeniyle insanların yüzünden kaybolan sevinci ve umudu var etmek için ‘dayanışma şart’ diyoruz. Bunun için de ‘konuklarımızı sanat ve kültür ile besleyelim’ dedik.
Defne Fest 2021, yani Defne Kültür ve Sanat Festivali’ni yarattık. Bu Festival, bizim değil sizindir, hepimizindir. Herkesi, bu dayanışma çağrımıza, festivalimize bekliyoruz.”
-PROGRAM-
Defne ve Kültür Sanat Festivali için paylaşılan 3 günlük programda öne çıkanlar ise şöyle:
27 Ağustos Cuma:
16.00’da Tuba Bozkurt/Söyleşi (Akdeniz Defne Evi)
20.00’da Orhan Abu Ali/Konser (Harbiye Hidro Park)
21.00’da JoKeR BaND/Konser (Harbiye Hidro Park)
22.00’da Nihat Mugil/Konser (Harbiye Hidro Park)
28 Ağustos Cumartesi:
16.00’da TYS/Özel Program (Akdeniz Defne Evi)
18.00’da Panel (Akdeniz Defne Evi)
20.00’da Umut Harbeli/Konser (Harbiye Hidro Park)
21.00’da Semir Ray/Konser (Harbiye Hidro Park)
22.00’da Grup Abdal/Konser (Harbiye Hidro Park)
29 Ağustos Pazar:
16:00’da Söyleşi (Akdeniz Defne Evi)
17.30’da Tiyatro Şenliği (Akdeniz Defne Evi)
19.45’te Dans Okulu/Gösteri (Harbiye Hidro Park)
20.00’da Kaldırım/Konser (Harbiye Hidro Park)
21.00’da Meltem Bingöl/Konser (Harbiye Hidro Park)
22.00’da Suavi/Konser (Harbiye Hidro Park)
-Haber/Duygu Ertaş-