Defne’de KHK ile Deniz Polat’a İhraç

Defne’de KHK ile Deniz Polat’a İhraç

KESK, kararı eleştirdi
Defne ilçesinde görevli kamu çalışanı, aynı zamanda KESK üyesi Deniz Polat, kanun hükmünde kararname ile memurluktan ihraç edildi. KESK, üyesi Deniz Polat ile ülke genelinde buna benzer 11 kişi hakkındaki ihraç kararlarını eleştirdi.
KESK adına bir açıklama yapan Dönem Sözcüsü Atıf Kılıç, yeni KHK’ler yayınlanmasının ardından, nasıl hazırladığı bilinmeyen listelerle 367 kamu emekçisinin görevine son verildiğini hatırlattı ve şöyle dedi:
“Milyonlarca kamu emekçisi, kendisine ne zaman sıranın geleceği kaygısı ile kamu hizmeti vermeye devam ederken, AKP’li olmayan herkes, milli güvenliği tehdit bahanesi ile işinden olma riski ile karşı karşıyadır. Yayınlanan KHK ile içlerinde Hatay İl Temsilcimiz Deniz POLAT’ın da bulunduğu, ülke genelinde 11 üyemizin işlerine hukuksuz ve keyfi olarak, milli güvenliğe tehdit ettikleri gerekçesi ile son vermiştir. Sendikamız, siyasi iktidarın, her kesimden muhalifleri sindirerek başkanlığı giden yolun taşlarını döşediği böyle bir süreçte, kamu hizmetlerinin tasfiyesine ve kamu emekçilerinin iş güvencesinin kaldırılmasına karşı olduğu için hedef alınmıştır.
Tüm kamu emekçileri ve kamuoyuna bir kez daha ifade ediyoruz… Yaşadığımız saldırılara karşı taleplerimize daha sıkı sarılarak mücadelemizi yükselteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü biz haklıyız.” -Cemil Yıldız-