Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne’de pilot mahallelerin projesi tamamlanıyor

Hatay’ın Defne ilçesi Elektrik

Hatay’ın Defne ilçesi Elektrik Mahallesi muhtarı Nihat Derviş; resmi davetle katıldığı bakanlık temsilcileri, kaymakam ve uzmanların yer aldığı toplantıda yapılan açıklamalara binaen Defne’nin en çok yıkıma uğrayan Armutlu ile Elektrik mahallelerine ilişkin yeni projelendirme çalışmalarının bitme aşamasında olduğunu bildirdi. Elektrik Mahallesi muhtarı Nihat Derviş katıldığı toplantı ile ilgili şunları paylaştı:.

“Değerli Elektrik ve Armutlu Mahallesi sakinlerinin dikkatine;
Geçtiğimiz perşembe günü Defne Kaymakamı Sn. Mesut Çoban’ın ev sahipliğinde, Gorevli Kaymakam Sn. Melike Hanım , Afad ve Çevre ve Şehircilik Bakanlık yetkililerinin hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısına katılım sağladık.
Elektrik ve Armutlu Mahalleleri için;
– Bu iki mahalle daha önce alınmış kararla aynı şekilde tamamı Bakanlık tarafından yapılacaktır
– Hak Sahipliği kabul edilen vatandaşların mutlak suretle E-Devlet üzerinden Yerinde Dönüşüm Projesine başvuru yapmaları gerekmektedir.
– Tamamı hibeden yapılacak olan Antakya ve Defnedeki pilot mahallelerin sınırları ve projeleri bitme aşamasına gelmiştir.
Dünkü toplantıda verilen bilgiler bu şekilde olup, yeni bilgi geldikçe vatandaşlarımıza bilgi vereceğim. – Adil Yeşildağ-