Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Defne’de Ras-el Seni Kutlaması

Defne Belediyesi, ilk kez

Defne Belediyesi, ilk kez geçtiğimiz yıl coşkuyla kutladığı Ras-El Seni etkinliğini bu sene de gerçekleştirerek geleneksel hale getirmeye hazırlanıyor.
Ras-El Seni kutlamalarının, Defne Belediyesi ev sahipliğinde; Meriç Gültekin’in sunumu; Nihat Mugil, Hakan Gürses, Orhan Abu Ali’nin konserleri ve ‘Mesreh El Emel’ Arapça Tiyatro Grubu’nun oyunları eşliğinde geniş bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor. Festival tadında düzenlenecek olan ‘Ras-El Seni’ etkinliği, 14 Ocak Pazar Günü 14.00-17.00 saatleri arasında, Harbiye Gözde Düğün Salonu’nda gerçekleşecek.
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, hafta sonu gerçekleşecek etkinlikle ilgili olarak, “Geleneksek ikramlar, yerel sanatçıların şarkıları ve Arapça tiyatro oyunları ile unutulmaz bir Ras-El Seni Kutlaması yapmaya hazırlanıyoruz Değerlerimize ve kültürlerimize sahip çıkıp gelecek kuşaklara aktardığımız, unutulmasına izin vermediğimiz, en önemlisi de bizi bir araya getiren özel günleri oldukça önemsiyoruz. Bu tür etkinliklerin aslına uygun olarak yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Ras-El Seni’yi bu yıl da halkımızla birlikte kutlayacağımız için heyecanlı ve mutluyuz. Tüm Halkımızı; geleneksel sevinçlerimizi, coşkumuzu, tatlarımızı ve kültürümüzü paylaşmaya, “Ras-El Seni” etkinliğimize bekliyoruz” dedi.
-Gökay Gökdemir-