Defne’de Semt Pazarlarına Yeni Düzenleme …

Defne’de Semt Pazarlarına Yeni Düzenleme …

Defne Belediyesi, Coronavirüsle mücadele kapsamında Defne İlçesinde yer alan semt pazarlarında düzenleme gerçekleştirdiğini duyurdu.
Defne Belediyesi, öncelikle Defne İlçesinde kurulan 10 semt pazarının sayısını 3’e düşürüp sosyal mesafe ve izolasyonu sağlamayı hedef aldıklarını belirterek semt pazar yerleri ve tarihlerinde değişikliğe gidildiği bilgisini verdi.
Tüm Türkiye’de hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı dolayısıyla Cumartesi ve Pazar günleri kurulan semt pazarlarının yer ve tarihlerinde düzenleme yapan Defne Belediyesi; sayısını 10’dan 3’e düşürdükleri semt pazarlarını gün ve yer olarak Pazartesi Günleri Armutlu, Çarşamba Günleri Harbiye ve Cuma Günleri Sümerler Doğuş Okulları önü olarak güncellediklerini duyurdu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel; “Covid-19 ile mücadele kapsamında; vatandaşlarımızın mutfak gereksinimlerini karşılarken sosyal izolasyonu sağlayabilmeleri adına sayılarını düşürdüğümüz semt pazarlarımız; hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeni ile Pazartesi günleri Armutlu, Çarşamba günleri Harbiye ve Cuma günleri Sümerler Doğuş Okulları önünde kurulacaktır.
Yoğunluğu azaltmak ve Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını uygulamak için görevinin başında olacak olan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz; eldiven, maske ve dezenfektan desteği sağlayacak olup, sevgili vatandaşlarımızında sosyal mesafe konusunda duyarlı olmalarını önemle rica ediyorum” dedi. Mehmet ÖZGÜN