DEFNE’DE SOSYAL MARKETLER…

DEFNE’DE SOSYAL MARKETLER…

 Defne Belediyesi  bünyesinde açılan iki sosyal marketin şimdiye kadar toplamda 8113 kişinin ihtiyacına yanıt verdiği belirtildi.

 Defne Belediyesinin biri Harbiye Caddesi diğeri ise bu yılın Ağustos ayında Uğur Mumcu Caddesinde olmak üzere  açılan iki sosyal marketi bulunuyor. Sosyal marketlerde: giyimden gıdaya ve temizlik maddelerine kadar çeşitli  malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, sosyal marketlerin işleyişi ile ilgili şu bilgileri verdi:

 “Kültürümüzde var olan “sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği” mantığıyla hareket ettiğimiz Halk Marketlerimiz konusunda oldukça hassasız. Yardımlarımızı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı rencide etmeden yapmayı çok önemsiyoruz. İnsanları mızı bir yere yığmıyoruz, onları randevu ile davet ediyoruz. En medeni şekilde ve gönüllerince ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyoruz.”

      Puan sistemiyle ve kişiye özel Halk Market üye kartlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların diğer alışveriş noktalarında olduğu gibi alışveriş yapıp ihtiyaçlarını karşılayabildiği Halk marketlere 2747 başvuru yapıldı. Bugüne kadar 2323 ailenin, toplamda 8113 kişinin faydalandığı Halk Marketlerin, sosyal dayanışma bilincinin bir yansıması haline geldiği belirtildi .

-Cemil Yıldız-