Defneli Ali Büyükaşık Almanya’da vefat etti

Defneli Ali Büyükaşık Almanya’da vefat etti

Almanya’da yaşayan, çevresinde sevilen bir işadamı olan, renkli kişilik, Defneli hemşerimiz Ali Büyükaşık, 67 yaşında hayata veda etti. Çok uzun yıllar gıda sektörü, baharat ticareti, ikinci el otomobil satışı ve birçok kentte kurduğu düğün salonları işletmeciliğiyle tanınan Ali Büyükaşık’ın ölümü, onu tanıyanlarda şok etkisi yarattı.
Hataylı işadamı Ali Büyükaşık, 1969 yılında gittiği Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Aalen şehrinde ikamet ediyordu. Son yıllarda kalp ve şeker hastalığıyla mücadele eden Ali Büyükaşık, kalpte biriken suyun tahliyesi için düzenli olarak diyalize bağlanıyordu.
Çiğdem, Alfer, Aylin, Buket isimli dördü kız, Danyel isiminde biri erkek olmak üzere, beş çocuk sahibi olan Ali Büyükaşık’ın yarım asra yakın hayat arkadaşı, eşi Feride Büyükaşık, eşinin ölümüyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ali Bey, son iki yıldır, rahatsızlığı nedeniyle kalpte biriken suyun vücuttan atılması için düzenli olarak diyalize gidiyordu. Cuma günü kendisini diyaliz için hastaneye yolcu ettim. Arkasından da acı haberi aldık. Ailece şok içindeyiz. Hepimizin, dostlarının başı sağ olsun” dedi.
Ali Büyükaşık’ın cenazesi, geçtiğimiz hafta içinde Almanya’nın Aalen kenti DİTİB Camisi’nden, korona önlemleri çerçevesinde kaldırıldı ve Aalen Şehir Mezarlığı’nda defnedildi.
ANTAKYA, merhuma Allah’tan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler. -Cemil Yıldız-