“Demirden Köprü” gerçeği ise: “Çürümüş, paslanmış, her an çökebilir!”

“Demirden Köprü” gerçeği ise:  “Çürümüş,  paslanmış,  her an çökebilir!”

Samandağ ilçesine bağlı çevre yerleşim birimleri, Yeşilada ile Sutaşı Mahallelerini birbirine bağlayan, demir sacdan oluşturulmuş köprü, her an üzücü sonuçlara yol açabilecek bir felakete neden olabilir. Yöre sakinleri, İlçe Belediyesi ya da Büyükşehir Belediyesi’nden soruna ivedilikle çözüm istiyor.
Edinilen bilgiye göre, Yeşilada Mahallesi’nde bulunan, Yeşilada ile Sutaşı Mahallelerini birbirine bağlayan ve özellikle çiftçilerin kullandığı demir sactan imal köprü tehlike saçıyor. Üzerinden her gün yüzlerce vatandaşın geçtiği demir köprü, adeta çürümeye terk edilmiş. Geçidin beton kısımlarının bazı yerlerinin döküldüğü bildirilirken, beton kolonların içinde bulunan demirlerde çürüme nedeniyle tehlike saçıyor. Bölge sakinlerinin anlatımına göre, Arif Arslan isimli vatandaş, demir köprünün üstünden geçtiği sırada düşmesi sonucu yaralandı omurgalarında kırılma yaşandı.
FACİA YAŞANMADAN ONARILSIN
Köprünün yıkılmak üzere olduğunu söyleyen vatandaşlardan Kadir Kaya, Yusuf Dönmez, İbrahim Kaya ve Arif Arslan, yaptıkları açıklamada, demir köprünün yıkılmasından veya her an bir facianın yaşanmasından tedirgin olduklarını ifade ederek, “Yıkılacak gibi duruyor. Pek çok yerinde kopukluklar olduğu, demir ve beton aksamlarının oldukça yıprandığı bu üst geçit, büyük tehlike saçıyor. Belediye yetkililerine sesleniyoruz… Bir facia yaşanmadan, her gün üzerinden yüzlerce insanın geçtiği bu üst geçit acilen yıkılıp yeniden yapılmalı.” -Cemil Yıldız-