Deneyimler paylaşıldı

Deneyimler paylaşıldı

Tavsiyelerde bulunuldu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’nde gerçekleşen sektör buluşmasında, öğrencilere meslekle alakalı tavsiyelerde bulunuldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, katılımın yoğun olduğu bir sektör buluşmasına ev sahipliği yaptı. Meslekte ilerleme ve kendini geliştirmek için Kırmızı Salon’da gerçekleşen söyleşiye İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Turan, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

Gerçekleştirilen Kariyer Buluşmasına; Sürsan Su Ürünleri İskenderun Bölge Sorumlusu Su Ürünleri Mühendisi N. Barış Yüksel, aynı zamanda Yüksel’in ekibinde bulunan Su Ürünleri Mühendisi İlyas Karaduman ve Vahdet Dursun ile 1. Sınıf Dalgıç Dalış Amiri Aydoğan Damar, konuşmacı olarak katıldı. Kendi eğitim ve kariyer hayatından bahseden konuşmacılar, öğrencilere meslekle alakalı tavsiyelerde bulundu.

Kariyer buluşmasının öğrenciler için faydalı olmasını dileyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, bu tür etkinliklerin önemine işaret ederek, “Sektörden isimleri İSTE’de ağırlamaktan, tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Eğitim hayatlarında öğrendiklerinin iş hayatında yardımcı olacağına inanıyorum. Etkinliği düzenleyen Hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu. -Haber/Mutlu Yanık-