Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Denizin ortasında rahatsızlandı

Dünyanın en uzun yüzme

Dünyanın en uzun yüzme maratonu İskenderun Körfezi’nde yapıldı, Emre Seven 39 Km’yi 15 Saatte Yüzdü

Yüzücü Emre Seven, 12.saatte denizde rahatsızlandı. Tekneye alınarak, doktor müdahalesi sonrası yeniden denize atladı ve dünyanın en uzun maratonunda, 39 km’yi 15 saatte tamamladı.

Karaya çıkan yüzücü Emre Seven’i ilk tebrik eden isim, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı oldu.

Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü tarafından Doğu Akdeniz’de, Yumurtalık ile İskenderun arasındaki 39 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen dünyanın en uzun yüzme maratonunun bu yıl ikincisi yapıldı. Hatay Valiliği, Sahil Güvenlik, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü katkılarıyla, Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü ile Yüzme Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği dünyanın en uzun yüzme maratonu, Yumurtalık-İskenderun arası oluşturulan parkurda, iki sporcunun katılımıyla hafta sonunda gerçekleşti.

Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü Başkanı Ahmet Selami Vanlı, şunları söyledi:

“İtalya’da, Napoli-Capri Adası arası 36 km, Yunanistan’da Kalamata Maratonu 30 km, İngiltere-Fransa arasındaki Manş Denizi Maratonu 35 km… Bu gibi mesafelerin daha uzununu, kendi ülkemizde tescil etmiş vaziyetteyiz. Herkes, kendi ülkesinin bayrağını yükseltiyor. Biz de çok daha güzel bir ülkenin mensupları olarak, kendi ülkemizin bayrağını yüceltmeye çalışıyoruz. Bu dört maratonu da yüzen sporcuyu, en sonunda dört dörtlük bir yüzücü olarak tescil ettik ve kendisini plaketle onurlandırdık.”

Adana’nın Karataş ilçesinden Akdeniz’e açılan 48 yaşındaki yüzücü Emre Seven, 39 kilometrelik mesafeyi doktor kontrolünde 15 saatte tamamlayarak İskenderun Körfezi’ne çıktı. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı tarafından karşılanan Seven, daha sonra sağlık kontrolü için ambulansa alındı. Yapılan kontrolde, Seven’in durumunun iyi olduğu belirlendi.

Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte, Cebelitarık Boğazı’nı geçen ilk Türk yüzücü olarak tanınan 48 yaşındaki Emre Seven, İskenderun Körfezi’ne çıkmak için saat 05.00’te Adana’nın Karataş ilçesinden Akdeniz’e yüzerek açıldı.

Fenalaştı, ayakta tedavi görüp denize döndü!

Cumartesi günü, İskenderun yakınlarında saat 17.00 sıralarında fenalaşan Seven, tekneye alınarak doktor muayenesinden geçirildi. Ayakta tedavisi tamamlanan Seven, tekneden denize atlayarak, saat 20.00’de İskenderun Körfezi’ne çıktı. Seven, daha sonra sağlık kontrolü için ambulansa alındı. -Haber/Cemil Yıldız-