Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremde her şeyini kaybetti üniversite kazandı

54 yaşındaki Zehyan Külübecioğlu depremde evini ve annesini kaybettikten sonra felaketi atlatmak için üniversite sınavlarına hazırlanmaya karar verdi ve Kastamonu Üniversitesini kazandı.

54 yaşındaki Zehyan Külübecioğlu

Hatay’da yaşanan depremin ardından enkaz altından kurtarılan 54 yaşındaki Zeyhan Külübecioğlu’nun hikayesi oldukça etkileyici. Külübecioğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremin etkisiyle Hatay’da yaşadığı evin enkazı altında kalmış ve annesini kaybetmiş. Depremin ardından bir süre farklı illerde kaldıktan sonra memleketine dönerek üniversite sınavlarına hazırlanmaya karar vermiş.

Özel yetenek sınavında başarılı bir performans sergileyerek Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümüne kabul edilmiş. Külübecioğlu’nun yaşadığı zorluklara rağmen kararlılığı ve azmi, onun bu başarıya ulaşmasını sağlamış.

Zeyhan Külübecioğlu, deprem öncesinde Hatay’da halk oyunları eğitmenliği yapıyormuş ve bu alanda yarışmalara hazırlanıyormuş. Ancak deprem, hayallerini yarıda bırakmış. Külübecioğlu’nun yaşadığı felaket sonrasında eğitime odaklanarak yeni bir başlangıç yapması oldukça ilham verici.

Külübecioğlu’nun yaşadığı zorluklar arasında devlet yurtlarında 30 yaşından büyük öğrencilerin konaklamama kuralı da bulunuyor. Bu sorunun çözülmesi için yardım talep etmesi anlaşılabilir bir durum. Külübecioğlu’nun azmi ve başarısı, yaşın bir engel olmadığını ve her yaşta yeni hedeflere ulaşılabileceğini gösteriyor.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Baydil”İnsanın fiziksel performansının sınırlarını zorlayan, sportif performans gerektiren Spor Bilimleri Fakültesi gibi bir fakülteyi tercih etmesi cesaretini göstermesinden dolayı ayrıca bir tebriki hak ettiğini düşünüyorum. Kendisine 4 yıl süresince sağlıklı, huzurlu, mutlu bir eğitim öğretim hayatı geçirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı. – Yusuf Cemil Karaçay-