Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Depremzedelerin evleri yok, borçları var”

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu’ndan Depremzedelere Kesilen Borçlara Sert Tepki: “Devlet Misafirhanelerinde Tatil Yapmaya mı Geldiler?”

CHP Hatay Milletvekili Servet

 

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, depremzedelerin devlet misafirhanelerinde kaldıkları süreye ait çıkarılan borçlar ve ödeme emirlerine sert tepki gösterdi. Mullaoğlu, AKP hükümetine seslenerek, “Deprem sonrası depremzedelerin kamu misafirhanelerinde kaldıkları sürelerin bir kısmının ücretlerini talep etmeye utanmıyor musunuz?” dedi.
Mullaoğlu, yaptığı açıklamada, depremzedelerin devlet misafirhanelerinde tatil yapmak için bulunmadıklarını, bu insanların hala evlerinin olmadığını vurguladı. “Belki haberiniz yok ama bu insanların hala evleri yok! Hani çadır satmıştınız… hatırladınız değil mi? İşte o insanların hala evleri yok!” ifadelerini kullanan Mullaoğlu, hükümetin yandaş müteahhitlerin 650 milyar TL vergi borcunu bir anda silerken, depremde her şeyini kaybeden vatandaşlardan ücret talep etmesini eleştirdi.
“Yürekleri yanmış olan bu vatandaşlarımızdan hangi akıl, kanun ve vicdanla ücret talep ediyorsunuz? Hiçbir şeyleri kalmamış bu insanların yakınlarının mezar taşlarını mı haczedeceksiniz?” diyen Mullaoğlu, bu uygulamaya derhal son verilmesi çağrısında bulundu. “O misafirhaneler de babalarınızın çiftliği değil!” diye ekledi. – Yusuf Cemil Karaçay-