Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dere Dolduruldu

Yol Kapatıldı Antakya-İskenderun yolu

Yol Kapatıldı

Antakya-İskenderun yolu Volvo Kavşağı’ndan sağa açılan yolun yarısı kapatıldı, yandaki dere ise toprakla dolduruldu.

Antakya-İskenderun yolu 5.km’sindeki Dericiler Sitesi’ne giden yolun yarısı trafiğe kapatılırken, yanı başındaki dere ise toprakla dolduruldu.

Bölgede işyeri olan, heykelcilik sanatıyla uğraşan Bekir Karabacak, doğaya ters olarak algılanabilecek bu uygulamayı videoya aldı ve yetkililere seslenerek, ileride olası bir sel baskınında derenin yol açabileceği tehlikeler konusunda şimdiden uyardığını söyledi.

İşadamı Bekir Karabacak, yaşadıkları bu gelişmenin, 30 yıl önce Kemal Sunal’ın “Zübük” filminde yaşananlarla benzeştiğinin altını çizdiği uyarı mesajında özetle şöyle dedi:

“Antakya-İskenderun yolu Volvo Kavşağı’nda sağa açılan toprak yolun yarısını kapatmışlar. TIR’lar güçlükle girebiliyor. Yoldan iki aracın geçmesi imkansız hale getirilmiş. Yanındaki dere de toprakla doldurulmuş. Yol trafiğe kapatılmış, dere işgal edilmiş!

Hatay Valiliği, Antakya Belediyesi, DSİ ile Karayolları yetkililerine mesajımdır… Bu sorunu çözün, ileride vahim olaylara yol açabilir.”

Bölgede “taş heykel merkezi” olan Bekir Karabacak, bu işgalleri yapanların kim olduğunu bilmediklerini, ancak bir rant işi olabileceği kuşkusu taşıdıklarını bildirdi.

-Haber/Cemil Yıldız-