Dev işbirliği

Dev işbirliği
69 yıllık geçmişe sahip bir aile şirketi olan Günay Otomotiv ve sektörde 130. yılını dolduran, dünya markası Schmitz Cargobull, Ekim ayında lansmanı yapılan dev projenin resmi açılışını gerçekleştirdi.

“1952’den bu yana bildiğimiz işi yapıyoruz” ilkesiyle otomotiv sektöründe Hatay’da birçok ilke imza atan Günay Otomotiv, bundan böyle, kuruluş tarihi 1892 yılına dayanan dünyaca ünlü Schmitz Cargobull ile ortak projelere imza atacak. Servis Alanı resmi açılış seremonisi, İskenderun yolu üzerinde yer alan Günay Otomotiv İş Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışa; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, çok sayıda iş insanı ve davetliler katıldı. Açılış törenine yoğun bir ilgi gösterildiği gözlendi.

Günay Otomotiv ve Schmitz Cargobull birlikteliğinin öncülerinden olan, açılışa ev sahipliği yapan Günay Otomotiv Yöneticisi Halef Günay, yaptığı konuşmada, bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti. Halef Günay, Schmitz Cargobull ile ilk kez 2018 yılında yollarının kesiştiğini ve 2019 yılında ticari bir atılıma yöneldiklerini ifade etti. Bu atılımın, 2021 yılında iş ortaklığını tesisleştirme aşamasına geldiğini aktaran Günay, bu işbirliğinin duyurulmasında, pandemiden dolayı bir gecikme yaşandığını söyledi.

Halef Günay’ın ardından konuşan, Schmitz Cargobull Türkiye CEO’su Kerem Taş, “Biz de Günay Otomotiv gibi bir aile firmasıyız ve bu iki ailenin değer yargıları, bu dev projede bir araya geldi. Artık biz, bir iş ortağından ziyade dostuz. Sektörümüz ise çok iyi şekilde ilerliyor. Bu yıl, 3 binin üzerinde satış hedefliyoruz” diye konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da yaptığı konuşmada Türkiye’nin mevcut ekonomik durumu üzerinden bir ironi yaparak, “Ekonominin bu denli şaha kalktığı bir dönemde yatırım yapma cesaretinde bulunan Günay Ailesini ve Schmitz Cargobull firmasını tebrik ediyorum. Umarım bu tür açılışlar hem Hatay’ımıza hem de ülkemize moral ve motivasyon kazandırır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın konuşmasını yaptığı esnada ise eğlenceli dakikalar yaşandı. Karalar, kendisine Hatay’da misafir gözüyle bakılmasının yanlış olabileceğini söylerken, eşinin de Hataylı olması sebebiyle ev sahibi sayılabileceğini dile getirdi. Günay Ailesi ile olan samimiyetini ifade eden Karalar, “Burada, bir belediye başkanı olarak bulunmuyorum. Can kardeşlerim, Halef ve Adnan Günay ile 46 yıla dayanan bir dostluğumuz var. Bu iki büyük firmanın birlikteliğinde emeği geçen herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından, Schmitz Cargobull ile Günay Otomotiv temsilcileri ve protokol, bir arada açılış kurdelesini kesti. Hatay ve çevre illerden gelen çok sayıda nakliye firmasının temsilcileri, yeni nesil S.KO. COOL V7 Frigorifik aracı yakından inceleme fırsatı buldu. Davetlilere çeşitli ikramlar servis edildi ve tören, müzik dinletisi ile sona erdi.

-Haber/Ahmet Doruk Alkan-