Dev projede çalışmalar tam gaz …

Dev projede çalışmalar tam gaz …

Erzin’de içme suyu sıkıntısı gideriliyor …

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Erzin ilçesinde içme suyu sıkıntısını gidermek adına hayata geçirdiği dev projeyi tüm hızıyla sürdürüyor.
Hayata geçirdiği altyapı projelerinde “Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle kalıcı çözümler geliştirdiği belirtilen Genel Müdürlük, temiz, sağlıklı ve güçlü suyu iletmek amacıyla diğer ilçelerde olduğu gibi kapsamlı çalışmaların Erzin’de de sürdüğünü kaydetti.
Erzin ilçesinin yıllardır çektiği içme suyu sıkıntılarına, kayıp kaçak oranını minimum seviyeye indirmenin yanı sıra, paslı, kireç ve toprak dolu boruları bertaraf etmeyi hedefleyen HATSU, 19 milyon 740 bin TL’lik dev içme suyu projesi ile ilçenin içme suyu hattının basınca dayanıklı Duktil ve Polietilen borularla yenilendiğini aktardı.
Projenin 1. kademesinin 180 km olacağını ve döşenecek hattın 142 km’sinin şebeke, 38 km’sinin ise isale hattı olacağını açıklayan İdare, 39 bin 808 metresinin döşendiği proje ile 7 bin 200 adet abone bağlantının yapılacağını vurguladı.
Bahçelievler Mahallesi’nde şebeke döşeme çalışmaları yapıldığını ayrıca, dağlık kesim olan Gökgöl mevki, Taşoluk ve Eğricek kaptajlarında Duktil boru testlerinin gerçekleştirildiği bilgisini veren HATSU Genel Müdürlüğü, söz konusu çalışmada 2 ekskavatör, 2 kepçe, 5 kamyon ve 20 personelin görev yaptığını kaydetti.
Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)