Dev Turnuva 81 ilde başlayacak

Dev Turnuva 81 ilde başlayacak

Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut: “Herkese, sosyal mesafeyi koruyarak, eğleneceği güzel ve zevkli bir spor yaptırmış olacağız.”

Türkiye Ayak Tenisi Turnuvası ön başvuru kayıtları hff.org.tr adresinde açıldı. 81 ilde başlayacak olan dev turnuva, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projelerinden de biri olacak.
Konuya ilişkin bilgi veren, Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut, şunları söyledi:
“Covid-19 pandemisi sebebiyle, 20.000’e yakın halı sahamız aylarca kapalı kaldı. Bu süreçte spor yapamayan 10.000.000’dan fazla halı saha sporcusunun spor yapması için, içinde bulunduğumuz şartların bilinci ile hareket edip, sosyal mesafeyi koruyarak, tüm halı sahalarda Ayak Tenisi Turnuvası ile sürece başlayacağız. Ayak Tenisi; belli ölçülerde, file ile ortadan bölünmüş halı saha, salon ve kortlarda, el ve dirsek dışında vücudun her bölgesinin kullanılması ile oynanabilen bir spor branşıdır. Tekler, çiftler veya üçler şeklinde kategorileri vardır.
Turnuvaya; aileler, tüm özel ve tüzel kuruluşlar ve takımını kuran herkes katılabilir. Temas olmadan oynanan bu branşta, kadın ve erkek aynı takımda olabilir. Aile fertleri arasında kuracağımız aile takımlarıyla, aileler de kendi aralarında yarışabilir. Herkese, sosyal mesafeyi koruyarak eğleneceği güzel ve zevkli bir spor yaptırmış olacağız.
Müsabaka tarihleri, halı sahalarda alınacak önlemler ve düzenlemeler, Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının talimatları bildirildikten sonra açıklanacak.” -Tamer Yazar-