DEVA Genel Sekreteri Yılmaz, ekonomi eleştirisini Hatay’da yaptı:

DEVA Genel Sekreteri Yılmaz, ekonomi eleştirisini Hatay’da yaptı:

İnsanlar nefes alamaz hale geldi

DEVA Partisi Genel Sekreteri Dr. Medeni Yılmaz, geldiği Hatay’da yaptığı açıklamada, ekonomideki kötü gidişat nedeniyle insanların artık nefes alamaz hale geldiklerini belirterek, “Şu anda ülke yönetilmiyor. Maalesef şu anda ülkede yönetimde çok büyük problemler var. İnsanlar, kendini güvende hissetmiyor. O kadar ki, cebimizdeki paranın bile sabahtan akşama güvende olmadığı bir süreci yaşıyoruz. O kadar çok problem var ki, ülkede insanlar artık nefes alamaz duruma geldi. Sokaktaki herkesten benzer şikayetleri her yerde alıyoruz” dedi.

DEVA Hatay il binasındaki basın toplantısında, “Yeniden, doğru bir parlamenter sisteme Türkiye’nin dönmesi lazım” diyen Genel Sekreter Medeni Yılmaz, parlamenter sisteme dönüşün nasıl olacağıyla ilgili de şunları söyledi:

“Problemlerimizin en büyüğü, ana kaynağı, bir ismi bile olmayan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dedikleri ve hiçbir yerde olmayan, uygulanmayan ucube bir sistemin bize getirdiği sonuçlardır.

Bütün ülkedeki her şeyin bir kişinin iki dudağı arasında olduğu, bütün kararların verildiği bir sistemle şu anda yönetiliyoruz veya sistemsizlikle yönetiliyoruz. Türkiye’nin, bir an önce bundan kurtulması lazım. Türkiye’nin, bir an önce yönetim açısından normale dönmek gibi bir mecburiyeti var. Nedir normal? Parlamenter sisteme dönüş. Parlamenter sistem derken de, güçlendirilmiş, yenilenmiş parlamenter sistem olarak da tanımlanıyor. Bu şu demektir… Bundan önceki parlamenter sistemin aksayan yönleri de düzeltilerek, yeniden doğru bir parlamenter sisteme Türkiye’nin dönmesi lazım.” -Cemil Yıldız-