DEVA Lideri Ali Babacan…

DEVA Lideri Ali Babacan…

Antakya’da coşkulu bir kalabalığa seslendi:

Türkiye kötü yönetiliyor

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, dün geldiği Hatay, Antakya’da toplanan coşkulu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada; Türkiye’nin kötü yönetildiğini, bunun içindir ki, yoksulluk nedeniyle intiharların arttığını, üniversite mezunu gençlerin işsizlik nedeniyle ‘ev gençleri’ konumuna düştüğünü, güven vermeyen ekonomisi nedeniyle de Türkiye’nin ‘uçuruma sürüklenen ülkeler’ arasında yer aldığını söyledi.
DEVA’nın Antakya ve Defne İlçe Kongrelerine katılan Genel Başkan Ali Babacan, hiçbir ayrımcılığa, hele ki etnik ayrımcılığa izin vermeyeceklerini belirterek başladığı konuşmasında, her alanda ‘Adalet’ vurgusu yaptı.
Yönetimler ile halk arasında sınır tanımadıklarını, iktidara geldiklerinde, halkın anayasal anlamda tüm protesto ve yürüyüş gibi haklarını kullanmasına izin vereceklerini söyleyen Ali Babacan, birlikte salona girdiği eski Bakan / Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’i de “Sözde değil özde Hukuk reformu yapan” kişi olarak tanıttı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 3 yıl önce “Bana yetki verin, faizle ve enflasyonla nasıl mücadele edilir, gösterelim” dediğini hatırlatan DEVA lideri Ali Babacan, yanlış ekonomi politika sonucunda enflasyonun makyajlı haliyle bile% 17 olduğunu, TL’nin Dolar karşısında en kötü dönemini yaşadığını ve hazinedeki borç stokunun da 2 yılda 97 yıllık borcu aştığını kaydederek, “130 Milyar Doları harcayarak heba ettiler” açıklamasında bulundu.
DEVA lideri Ali Babacan, geceyi ilimizde geçirirken, bu sabah Harbiye’de esnaf ziyaretlerinde bulunacak, daha sonra da basın mensuplarıyla bir araya gelecek. -Cemil Yıldız-