DEVA Lideri Ali Babacan,

DEVA Lideri Ali Babacan,

Çarşamba günü Hatay’a gelirken, menü şimdiden belli…

Tepsi Kebabı ve Sarmaiçi…

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Temmuz Çarşamba günü Hatay’da. DEVA cephesinde büyük bir heyecana yol açan Genel Başkan Ali Babacan’ın gelişi öncesinde devam eden hazırlıklar içinde ilginç sürprizler de dikkati çekiyor.
DEVA Hatay Yöneticileri, liderleri Ali Babacan’ın Çarşamba günkü Hatay ziyaretinde, Defne ilçe binası açılışının gerçekleştireceğini, aynı gün 13.30’da Anemon Otel’deki Antakya ve Defne ilçe kongrelerine katılarak konuşma yapacağı bilgisini verirken, ikram edilecek yemeğin menüsü de şimdiden belli oldu.
DEVA Antakya İl ve İlçe Örgütlerince hazırlanan videolarda, Genel Başkan Ali Babacan’a, kentin leziz yemeği Tepsi Kebap ile Antakyalıların ünlü Sarmaiçi yiyeceklerinin ana menü olarak sunulacağı belirtiliyor. DEVA video klibinin birinde, Antakyalı 3 kişi, öğle yemeği için girdikleri lokantada, fırından çıkan tepsi kebabın buharı tüterken, “Keşke Ali Babacan burada olsa, beraber yesek” şeklinde temennilerini belirtirken, bir diğer video klibinde ise, “Aman meleğim, nasıl edeyim, seko seko gel yanıma” şarkısı eşliğinde, Antakyalı kadınların sarmaiçi yemeği hazırlığı yaparken “Sarma içimiz hazır. Tere, soğanımız da hazır. Bir Ali Babacan eksik. Acaba Zeynep Hanım Gelinimiz de gelir mi?” paylaşılan sözleriyle, Antakya’ya özgü şarkılar, türküler ve yemekler anımsatılmak, özdeşleştirilmek, hem de Ali Babacan ve eşine olan sevgi anlatılmak isteniyor. -Cemil Yıldız-