Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dezavantajlı başlamak,

Dezavantajlı bitirmek değil ‘İskenderun’da

Dezavantajlı bitirmek değil

‘İskenderun’da Engeller Kalkıyor Projesi’ kapsamında, engelli bireylerin iş sahibi olması ve geleceğe umutla bakmalarını amaçlayan KOSGEB girişimcilik kursları başladı. Mesaj, Başkan Savaş’tan geldi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ortaklığında yürütülen İskenderun da Engeller Kalkıyor Projesi’nin kursiyerleri, KOSGEB destekli ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ almaya başladı. Nisan ayında eğitimlerine başlayan kursiyerlerin İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’nda gerçekleşen bu son eğitimlerine İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yanı sıra, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da katılım gösterdi.

-ÖNEMSİYORUZ-
KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeni Serdar Ahmet Vayisoğlu tarafından verilen ve 4 gün sürecek olan kursa dair konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Hayata dezavantajlı başlamak, bitiş çizgisine dezavantajlı ulaşmak demek değildir. Biz, Hatay Büyükşehir Belediye olarak Antakya, İskenderun ve Payas’ta da eğitimler veriyoruz. KOSGEB’in eğitimlerini de önemsiyoruz” dedi. Başkan Savaş, engelli vatandaşların üretken ve aktif bireyler olarak toplumsal hayatta aktif rol almalarını sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durduklarının ise altını çizdi.
Proje’ye ilişkin konuşan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, bu faaliyetler sonunda kursiyerler içerisinden işyeri açacak olanların hem işletme sahibi olacağını hem de istihdama katkı sağlayarak sosyal yaşamlarının daha iyi olacağını söyledi ve katılımcılara başarı diledi.
KOSGEB Girişimcilik kurslarının ilk gününe; Hatay Büyük şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, HBB İskenderun Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İTSO Muhasip Üye Necat Özkaya, KOSGEB Eğitmeni Serdar Vayısoğlu, KOSGEB KOBİ Uzmanları, Proje Koordinatörü Dilek Yalçın ve kursiyerler katıldı. -Tamer Yazar-