Dezenfektan, maske dağıtımı…

Dezenfektan, maske dağıtımı…

Kamu kurumlarına, özellikle de güvenlik birimlerindeki personele dezenfektan ile maske dağıtımı yapılıyor. Salı günü, İskenderun Kaymakamlığı bahçesinde, resim kurum yöneticilerine koronavirüsle mücadelede gerekli maske ile dezenfektan dağıtımında bulunuldu.
İskenderun’da, Kaymakam İskender Yönden, İlçe Belediye Başkan Fatih Tosyalı ile birlikte basın toplantısı yaparak, Halk Eğitim Merkezi ile birlikte 100 bin adet maske üretildiğini, bunun yanında Organize Sanayi Bölgesi öncülüğünde el dezenfektanları alındığını, bunların ilk olarak askerlere ve sağlık çalışanlarına verileceğini açıkladı. Kaymakam Yönden, kentte sürecin çok iyi yönetildiğini kaydederek, maske üretiminin sürekli devam edeceğini ifade etti ve şunları söyledi:
“Vatandaşlarımız hiç merak etmesinler. Halkımıza yetecek kadar maske üreteceğiz.Sağlık çalışanlarımız ve askerlerimizin ihtiyacını temin ettikten sonra, halkımıza da dağıtacağız. Vatandaşlarımızdan istirhamımız,evlerinden çıkmasınlar. Birimlerimiz, insanlarımızın ihtiyacına her türlü şekilde cevap verecek. Sabırlı olacağız. Bunu da atlatıp, güzel günleri beraber göreceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”
-Selvi Günay-