Dijital Megalıght Anıt Değil, Kalıcı da Değil…

Dijital Megalıght Anıt Değil,  Kalıcı da Değil…

Defne Belediyesi, Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki yapılanmanın geçici olduğunu duyurdu:

Defne Belediyesi, Uğur Mumcu Bulvarı’na yerleştirilen Dijital Megalight’in anıt olmadığı gibi, kalıcı da olmadığını, geçici bir süre için konulduğunu bildirdi. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in bu konudaki açıklaması şöyle:
“Açıldığı günden bu yana halkımızın yoğun ilgisiyle, her gece dolup taşan Uğur Mumcu Bulvarı, kentimizin en önemli yerlerinden biridir, halkımız için çok değerlidir. Uğur Mumcu Meydanı’na hak ettiği kalıcı eseri kazandırmak için, Defne Belediyesi olarak bir tasarım yarışması yapmayı planlıyoruz. Yarışmanın jürisini, kenttin yetkin sivil toplum örgütleri ve ilgili meslek odalarınca oluşturacağız. Ancak süreç gerektiren bu çalışma tamamlanana kadar, hazırlatmış olduğumuz Dijital Megalight, geçici olarak Uğur Mumcu Meydanı’na yerleştirilmiş olup, Megalight’ın iki yüzü ışıklı Atatürk resimleriyle ve diğer iki yüzü de dijital ekranla donatılmıştır.
Sosyal mesajların ve belediye çalışmalarının yer alacağı ekranlardan, halkımıza geçici olarak bilgilendirme yapılacaktır. Uğur Mumcu bulvarına kalıcı eserin hazırlanmasıyla birlikte, sökülür-takılır malzemeden yapılan bu Megalight, Harbiye yolu üzeri Sinanlı yol kavşağına taşınacaktır.
Belediyemiz, bu çalışmayı bir anıt eser olarak hazırlamadığı gibi, bulvar için kalıcı olarak da tasarlamamıştır. Altını özellikle çizerek belirtiyorum ki, Uğur Mumcu Bulvarı’na konulan Dijital Megalight, bir anıt olmadığı gibi kalıcı da değildir. Saygılarımla.”  -Haber/Cemil Yıldız-