Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dikkate Değer İddia!

“Hatay lobisi birlik olamıyor,

“Hatay lobisi birlik olamıyor, hakkını savunamıyor, iç çekişmelerden ve birbirinin ayağına çelme takmaktan başka iş yapamıyor. Seçilmişiyle atanmışı, birbiriyle ya küs ya da kavgalı…”

Antakyalı Planlama Uzmanı Serdar Saraç, ilimiz Hatay’ın istediği, hak ettiği hizmetleri ve yatırımları alamadığının altını çizerek, bunu, Hatay lobisinin iyi çalışmamasına, atanmışları ile seçilmişlerin birbirleriyle iyi diyalog kuramamalarına bağladı.

Hatay Valiliği’nde bir dönem Planlama Müdürlüğü, ATSO’da Genel Sekreterlik yapan, daha önceki yıllarda da değişik İl Valiliklerinde Planlama Uzmanlığı görevlerinde bulunan, kentin sorunlarına duyarlılığı, sunduğu akılcı çözüm önerileri ile de kentin önemli kanaat önderlerinden biri olarak bilinen Serdar Saraç, Hatay’ın menfaatlerini koruma konusunda Hatay’daki STK’lar, meslek odaları, iş insanları, mülki idare amirleri, belediye başkanları, milletvekilleri, siyasi parti temsilcilerinin kanaatince sınıfta kaldığını bildirdi.

Planlama Uzmanı Serdar Saraç, Hatay’daki atanmışlarla seçilmişlerin ya birbiriyle küs ya da kavgalı olduğuna vurgu yaptığı sosyal medya hesabında şunları paylaştı:

“Hatay lobisinin sözü, birkaç kamu kurumuna, hatta şirkete dahi geçmiyor. Neden mi? İşte size tespitlerim;

1-Hatay-Ankara karşılıklı uçak seferlerinin arttırılması ve uçak kalkış saatlerinin daha makul saatlere alınması hususunda THY şirketine, (Hatay-Ankara uçağının sabah 05.50 kalkış saatinin mesela 07.30 olması ile akşam saat 23.50 olan Ankara-Hatay uçağının saatinin mesela 21.30 olarak değiştirilmesi gibi…)

2- Antakya ve Defne ilçelerinde doğalgaz hizmeti veren firmanın, bari Defne ilçesinde de yeni bir hizmet birimi kurması hususunda Aksa Çukurova Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ye, (Maalesef, hem de pandemi ortamında, AKSA Gaz’ın Ürgenpaşa Mahallesi / 75. Yıl Bulvarı’ndaki hizmet binasında onlarca kişi parasıyla mağdur ediliyor, saatlerce beklemek zorunda kalıyor…)

3- Hatay il sınırlarına girdiğiniz halde, gerek otoyol ve gerekse devlet yolu karayolları kilometre levhalarında Antakya yerine Hatay yazması hatasının düzeltilmesi hususunda Karayolları Genel Müdürlüğüne…

Basit dahi sayılabilecek bu hususlar, yıllardır çözülemedi. Bunları yaptırabilmek bu kadar zor mu? Yerel basınımızı da bu hususlarda daha hassas olmaya davet ediyorum. Örneğin Aksa Gaz hizmet binasının yeterliliği konusunda, yerinde tespit ve haber yapabilirler diye düşünüyorum. 5 banko ile vatandaşa hizmeti yeterli görülüyorsa ve vatandaş da bu hizmetten memnunsa, saygıyla karşılarım. Lütfen, Hatay halkının bu konudaki memnuniyetini araştırın ve haber yapın!

Maalesef, Hatay lobisi birlik olamıyor, hakkını savunamıyor, iç çekişmelerden ve birbirinin ayağına çelme takmadan başka iş yapamıyor. Seçilmişiyle atanmışı, birbiriyle ya küs ya da kavgalı! Sonuç, Hatay halkı bunu hak etmiyor. Maalesef, Hatay kaybediyor!”

-Cemil Yıldız-