Dikkate değer öneri:

Dikkate değer öneri:

Stat Bahçesinden Cemali Caddesine Alan Verilmeli…

Millet Bahçesi yapılmak üzere yıkılan Antakya Atatürk Stadı bahçesinin yanından geçen, HATMEK önündeki Cemali Caddesi’nin genişletilmesi gerektiği belirtildi.

Hatay’da çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olan Hatay Tabipler Odası’nın Başkanı Dr. Sadık Nazik, duyarlı bir vatandaş olarak, kentte ciddi anlamda trafik sıkışıklığı yaşandığının altını çizdi ve dikkate değer şu öneriyi getirdi:

“Antakya Atatürk Caddesi ile Ayşe Fitnat Hanım Caddesi’ni birleştiren, eski stadyumun ile HATMEK arasındaki Cemali Caddesi, eski stadyumdan bir miktar alan alınarak genişletilmeli ve araç trafiği de 2’şerli şerit haline getirilmelidir. Ayrıca yayaların da rahat yürüyebileceği bir yaya kaldırımı yapılmalı, Atatürk Caddesi’ne dönen kavşak genişletilmelidir.

Bunları bizlerin değil de, keşmekeşe dönen trafiği rahatlatmak için şehri yönetenlerin görmesi gerekmektedir. Antakya, 20-30 yıl önce daha yaşanır bir kentti. Hem merkezi idareden, hem de yerel yöneticilerden, bu kent için kafa yoracak insanlara ihtiyacımız var. Antakya ve Antakya halkı, bu eziyetleri yaşamayı hak etmiyor.” -Cemil Yıldız-