Dikkatsizlik değil, sorumsuzluk!

Dikkatsizlik değil, sorumsuzluk!

Antakya’da, özellikle hafta sonları ve geceleri; sokaklara, caddelere ve alanlara bırakılan çöp yığınları, çirkin bir görüntü oluşturuyor.

Kimi zaman dikkatsizlik, kimi zaman duyarsızlık, kimi zaman da sorumsuzluk sergilenircesine, çöp yığınları; cadde, kaldırım ve alanlara bırakılıyor. Haberimize konu fotoğraf, Antakya’nın Harbiye Caddesi, kışla karşısında çekildi.
Kışla karşısındaki kaldırım kenarındaki çöp konteynırı, tamamen dolu! Bir o kadar çöp yığını da çevresinde, kaldırımda, caddede… Görüntü çok çirkin.
Amacımız, bu çöpleri atanları ya da toplamayanları yargılamak değil. Ancak sorumsuzca sergilenen bu tavır sonucunda, kentteki bu görsel kirliliğin ciddi anlamda sağlık riski yarattığını hatırlatmak.
Konuyu izleyen muhabirimiz, gece çöp yığınını fotoğraflarken, sabaha doğru çöpler toplandıktan sonraki durumu da fotoğrafladı! Belki artık çöp yığını yoktu! Ancak çöp konteynırının çevresi yine çöplerle doluydu.
Anlaşılan, çöp kamyonları gelmiş, mevcut olanları toplamış, ancak çöp bidonunun çevresi yine çöplerle dolu olarak bırakılmış! Geride bırakılan bu görsellik hiç hoş değil. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)