Din Adamları Bilgi-Proje Yarışması

Din Adamları Bilgi-Proje Yarışması
Hatay Şampiyonluğu: Bilgi Yarışmasında Antakya’dan MEHMET DEMİRTAŞ, Proje Yarışmasında Yayladağı’ndan RAMAZAN TÜRKMEN birinci oldu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde, personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmeleri, planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmeleri ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarını sağlamak amacıyla, 2022 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle 3 Ağustos Çarşamba günü İl Müftülüğünde din görevlileri arasında “Bilgi ve Proje” Yarışmaları İl Finali düzenlendi. İlçe Müftülüklerinde birinci olan din görevlileri, il birincisi olabilmek için çaba harcadılar.

İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin başkanlığında, İl Müftü Yardımcısı Murat Akçay, Antakya  İlçe Müftüsü Hacı Kahraman, M.K.Ü İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Onur,  İl Uzman Vaizi Ömer Akyürek ve Antakya Şehit Mehmet Şenol Çiftçi İmam-Hatip Lisesi Öğretmeni Fatih Çelikel’in üyeliğinde teşekkül eden komisyon tarafından gerçekleştirilen Bilgi Yarışması kategorisinde Antakya İlçesinden Mehmet Demirtaş birinci olarak, 5 Eylül 2022 Pazartesi günü Ankara ilinde düzenlenecek final yarışmasında ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Proje Yarışması kategorisinde ise Yayladağı ilçesinden Ramazan Türkmen’in hazırladığı proje, ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Yarışma sonunda, Ömer Faruk Bilgili ve komisyon üyeleri tarafından, dereceye giren din görevlilerine Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitap hediye edildi.

-Haber/Mehmet Durmaz-